Yepyeni bir konsept!

MimGrup, kendine has ve bir çok lezzetin bütünleştiği yepyeni bir konsept ve eşsiz lezzetler ile hizmet veren Smyrna boyoz'u sizlerle buluşturdu.

İzmir'in Eski Adı Eşsiz Tadı

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi olan lezzetli boyoz 1492’den sonra İspanya’dan tahliye edilen Yahudilerin büyük gruplar halinde Osmanlı şehirlerine, özellikle de İzmir’e yerleşmeye başlamasıyla, İzmir kent kültürüne katılmıştır.

 

Avram ustanın yıllar önce lezzetli tarifiyle İzmir’de başlayan boyozun hikayesi, İzmir halkı için yeri değiştirilemez bir tat olmuştur. Türkiye’de pek çok yerde boyoz üretilmesine rağmen boyozun orjinal tarifine göre üretimi sadece İzmir’de yapılmaktadır.

 

İzmir’in eski adı, eşsiz tadı Smyrna Boyoz, lezzetini özel yoğurulan hamurundan alıyor. Hamurunda beyaz un, mevsime göre ayarlanan tuz, ayçiçek yağı ve tahin kullanılıyor. Hamurunda tahin kullanılması ürünün besleyici değerini arttırdığı gibi hamurun yapraklara ayrılmasını sağlıyor ve mideyi rahatlatıyor. Kokusu ise vazgeçilmez bir birleştiricidir.

 

Kahvaltıların vazgeçilmezi haline gelen boyoz, İzmir’in sembolü haline gelmiştir. Taş fırında uzun süre pişirilmiş yumurta ile beraber eşsiz bir tat sunan Smyrna Boyoz, kahvaltınızın vazgeçilmezi haline gelecek.

Lezzet Durağı...

Smyrna Boyoz güzel başlangıçlara çıkan bir lezzet durağı olmak adına yoğuruldu. Smyrna Boyoz gerek ülkemizin gerek dünya lezzetlerinin birbirinden farklı kahvaltı grubu, özel soslarla bezenmiş pasta ve eşsiz tariflerle hazırlanan lezzetleri ile sizleri bekliyor.